Doprava

Jak se dostanete do Údolí Svratky?

Autem

Při cestě z Prahy doporučujeme sjet na 119. kilometru dálnice D1 směrem na Žďár nad Sázavou, odkud dále na Nové Město na Moravě a Bystřici nad Perštejnem.

Při průjezdu Bystřicí si pohlídejte odbočku pod kopcem doprava, odkud je to do Víru už jen 7 kilometrů. Ideální příjezdová trasa z Brna vede přes Kuřim, Čebín a Tišnov do Nedvědice, kde za železničním přejezdem pokračujte po hlavní silnici doprava na Štěpánov nad Svratkou a Vír. Další alternativou je pak cesta z Brna přes Černou horu, Kunštát a Olešnici na Moravě.

Parkování

Do navigace zadejte Vír 1. V areálu Továrna Vír je možné bezpečně zaparkovat i větší vozy. Hned u parkoviště naleznete Turistické informační centrum a startují zde pěší, ferratové i cyklo trasy.

Kapacita parkoviště 60 míst, cena za den činí 50 Kč. V horní části areálu je mimo zimní měsíce otevřený Stellplatz Uhelna. Stání pro obytná vozidla a karavany je plně vybaveno přípojkami a výlevkami. 
 

Autobusem

Obec Vír má v celku dobré napojení na vlakové zastávky v Bystřici nad Pernštejnem a Nedvědici, odkud několikrát denně odjíždí autobus do Víru.

Další alternativou je pak cesta přes Olešnici na Moravě, kam se dostanete autobusem z Brna. Zajímavou možnost pro plánování výletů po okolí nabízí autobusová linka Vír - Hluboké - Dalečín a zpět, která jezdí 3 krát denně, bohužel však mimo víkendy.

Vlakem

Cesta vlakem do Víru končí ve stanicích Nedvědice (při cestě z Brna), případně Bystřice nad Pernštejnem, kam jezdí pravidelný spoj ze Žďáru nad Sázavou.

Jedná se o stejnou trasu, takže pokud vám lépe navazují spoje z Bystřice, můžete z Brna pokračovat přes Nedvědici až do Bystřice nad Pernštejnem a naopak.

Nahoru