Rozhledna Karasín

Rozhledna byla vystavěna roku 2002 jako součást sportovního areálu s lyžařským vlekem a dětským hřištěm. Nachází se východně od vesnice Karasín na úbočí vrchu Přední skála, v oblasti přírodního parku Svratecká hornatina.

 

Výhled

Věž o čtverhranném půdorysu, vystavěná ze štípaných betonových tvárnic, je vysoká 28,2 metru. Ve výšce 25 m se nachází vyhlídková plošina, ke které vede 128 schodů. Za příznivého počasí je zde otevřen bufet. Rozhledna je přístupná celoročně. Na rozhlednu vede z obce Karasín, resp. Vír červená turistická značka. Na kole či autem lze dojet přímo k rozhledně. Parkoviště je vhodné i pro karavany.

Z rozhledny je možné spatřit rozhledny Babylon, Horní les, Milenka a Babí lom. Ze sídel je viditelná Bystřice nad Pernštejnem, Vítochov s krásným kostelíkem a hrad Zubštejn. Z okolních vrchů pak Sýkoř, Harusův kopec, Buchtův ko-pec, Devět skal či Javořice, z celků je to Křižanovská pahorkatina, Arnolecké hory, Svratecká hornatina a Žďárské vrchy. Za mimořádně výborné dohlednosti viditelný alpský Schneeberg.

 

Zdroj - Wikipedia

Kontakt

Koordinátor

Koordinátor

Údolí Svratky a.s.
Telefon

Telefon

(+420) 566 566 566
Provozovatel

Provozovatel

Nahoru