Vstupte s námi na novou stezku

Dne 29. června oficiálně otevřeme naučnou stezku z Továrny na přehradu. Součástí upravené trasy je i odbočka na skalní vyhlídku Klubačice. Vírská stezka doplní již existující trasy spojující parkovací plochy v obci s přehradou. Ve 14h proběhne společná vycházka s fotografem a po ní neformální občerstvení v Továrně. Startovat budeme z parkoviště v Továrně, předtím však vyčkáme v chládku infocentra.

Díky přispění participativního rozpočtu obce Vír jsme mohli realizovat projekt, který potěší nejen turisty, ale i místní obyvatele. Pěší stezkou nově propojujeme Vír se stejnojmennou přehradou. Trasu doplňují dva informační panely a lavičky. Tématické zaměření panelů vychází z daného místa a popisuje historii areálu továrny a stavby přehrady.

Nově upravená stezka navazuje na červenou turistickou značku od skalní vyhlídky Klubačice a Vírské skalky. Při plánování vycházek a výletů kolem Víru máte nyní více variant okruhů. Zcela zásadní je možnost bezproblémově zaparkovat v areálu Továrny kousek od turistického informačního centra. Z parkoviště stoupá značená stezka kolem komína směrem k rozcestí na hráz a na Klubačici. Stezku zle využít i při návratu z "Jezerní" via ferraty, což by mohlo odlehčit sestupové trase skrz obytnou zástavbu. U parkoviště postupně vzniká odpočinková zóna s lavičkami, zelení a v budoucnu i vodním prvkem a zajímavostmi pro děti.

Poděkování za realizaci patří obci Vír a jejímu participativnímu rozpočtu, déle firmě Eko Vysočina, která panely vyráběla a osazovala v nepřístupném terénu, a firmě Positive Power za zajištění průchodu areálem Továrny.

Nejlepší formou údržby stezek je jejich aktivní užívání. Tak neváhejte a přijďte nám pomoci s údržbou:) Pokud nestihnete návštěvu v den oficiálního otevření, nevadí, stezku budeme udržovat i nadále. Snad se také brzy podaří doplnit na stezku červenou turistickou značku KČT a zanesení důležitých bodů do portálu Mapy.cz.

 

Tým z údolí Svratky

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (48.1 + 36.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru