Podpora udržitelnosti? Zatím jen krásná fráze…

Řada bank, fondů i institucí se veřejně chlubí svou téměř mecenášskou podporou ekologicky a společensky šetrných a udržitelných projektů. Nicméně slovy klasika „skutek utek“. Jakmile se dostanete k řešení konkrétních záměrů, dříve či později přijdou na řadu čísla, čísla a zase čísla. Návratnost, aktiva, tržby a hlavně zisky! Ve výsledku je pak v celku jedno, jestli budete stavět včelí úly nebo chemickou továrnu.

Během posledních několika měsíců jsme navštívili řadu konferencí a prezentací, v rámci kterých zaznívala spousta krásných slov na téma udržitelnost a související podpora ESG projektů. Obnovitelné zdroje, recyklace, společenská odpovědnost, podpora regionu…to je jen krátký výčet témat, na která se celý trh hodlá orientovat, a která mají být, alespoň v teoretické rovině, masivně podporována. Zároveň jsou to přesně ty témata, která v našem projektu revitalizace průmyslového areálu ve Víru rezonují více než kde jinde. Opravujeme starou továrnu, likvidujeme historickou ekologickou zátěž, využíváme výhradně obnovitelné zdroje energie, zaměstnáváme primárně lidi z regionu, v maximální možné míře recyklujeme…zkrátka jsme ESG premianti ve všech směrech! Přesto jsme zatím stále nenašli stálého partnera pro financování našich dlouhodobých vizí a záměrů, a to ani u projektů, u kterých máme schválenou až 55ti procentní dotační podporu ze strany státu nebo evropských fondů. A i proto jsme se rozhodli sepsat tento článek a vypsat tak neformální soutěž o ESG banku roku! :-) Najdeme?

Rozhodně tady nechceme plakat a lamentovat nad nespravedlností trhu. Jen nás občas zamrzí, že jsme nuceni odložit záměry, o kterých následně slýcháme, jak jsou v kurzu a jak o ně bankovní domy stojí. Naštěstí se nám hned na začátku podařilo najít několik pokrokových a sofistikovaných investorů ze soukromé sféry, díky kterým měníme naše sny a vize na realitu. Moc děkujeme za důvěru!

Chtěli byste se zapojit do projektu Údolí Svratky? V současné chvíli uvolňujeme poslední balík majetkových akcií společnosti Údolí Svratky a.s.! Více informací najdete zde…

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (22.3 + 15.2) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru