Bojujeme o každý decimetr vírského komínu

Téměř padesát metrů vysoký komín v Továrně Vír je nepřehlédnutelnou dominantou celého údolí. Nicméně jeho stav, respektive stav jeho horní části se dá označit za žalostný. A to nás pohled na křivý vršek zahnutý do luku opravdu bavil a dokonce jsme s ním počítali i do původní verze loga celého projektu.

Bohužel, verdikt statika byl neúprosný, a počínaje dneškem se rozběhla dlouho připravovaná demolice horních přibližně 3 metrů konstrukce, která je, respektive byla v opravdu havarijním stavu. Věřte nám, že se snažíme zachránit každý decimetr stavby, se kterou počítáme pro všemožné outdoorové aktivity, ale bezpečnost je samozřejmě na prvním místě. Zítra nás čeká další důležitý moment, kdy dopoledne vystoupá na komín projektant, který rozhodne, zda bude potřeba bourat další přibližně 2 metry, a nebo zda bude možné nalezené trhliny opravovat. Tak nám držte palce a snad už žádné další bourání nebude potřeba!

A kdybyste chtěli opravu komínu podpořit a zároveň získat poukaz na nevšední adrenalinový zážitek nebo originální dárek, pak neváhejte a pokračujte na portál HitHit.com, kde se nám již podařilo získat neuvěřitelných 380.000,- Kč! Děkujeme, děkujeme!

Aktualizace 1.6.2024 : V pátek opdoledne jsme netrpělivě čekali na vajádření projektanta, který studoval trhliny v horní části našeho komínu. A naštěstí již nebudeme nuceni bourat ani jeden šár cihel! Stávající komín bude nutné v jeho horní části znovu vyspárovat, nicméně zůstane v nezměněné podobě.
Jeho aktuální výška je tedy 45,5 metru!

Zpět na přehled

Fotogalerie

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (25.3 + 5.1) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru